BUSHEVA LEGIJA (ljudje, ki so ugrabili svet)
 


Samo Rugelj
PRAVA
...

1. Obuti maček
2. Alvin in veverički 3
3. Podzemlje: Prebujenje
4. Pisma Sv. Nikolaju
5. Parada

1. The Grey
2. Podzemlje: Prebujenje
3. One for the Money
4. Red Tails
5. Samomorilec

2012 (c) UMco  
studio meditas  




Matevž Rudolf
Premiera 189, 26. avgust 2009

OTVORITVENI FILM NOVE SEZONE KINODVORA

Filmi priznanega angleškega režiserja Michaela Winterbottoma vedno znova presenečajo z angažirano zgodbo, ki jo avtor mojstrsko pripoveduje z vselej zaznavnim dokumentarnim stilom (Pot v Guantanamo, 9 orgazmov, Na tem svetu, 24-urni žurerji, itn.).

Slovenski naslov: GENOVA
Originalni naslov: Genova
Igrajo: Colin Firth, Willa Holland, Perla Haney-Jardine
Režija: Michael Winterbottom
Scenarij: Laurence Coriat, Michael Winterbottom
Producent:
Žanr: drama
Distributer: Blitz Film & Video Distribution
Trajanje: 94 minut
Premiera: 01. september 2009

Podobno je tudi v njegovem zadnjem, sicer igranem filmu, v katerem oče in hčeri po tragični prometni nesreči, v kateri je mati izgubila življenje, za nekaj časa odpotujejo v Genovo. Upajo, da bodo tako ušli tragičnim spominom, a živahno italijansko mesto vsakemu od njih pusti svojevrsten pečat. Oče kot univerzitetni profesor (Colin Firth – Mamma mia!) svojo novo prihodnost najde med mladimi študent(kam)i, šestnajstletna Kelly se srečuje s prvimi ljubezenskimi izkušnjami, mlajšo pa v vročih nočeh obiskuje privid pokojne matere. Katarzična drama, v kateri Winterbottom skozi celoten film ohranja dramatično napetost in mojstrsko izriše portret mlade družine, ki izgubljena v tujem okolju išče priložnost za začetek novega življenja.

NEKAJ DEJSTEV O GENOVI
- mesto v severni Italiji, ki šteje okrog 600.000 prebivalcev
- ponaša se z največjim pristaniščem v Italiji
- v preteklosti je bila Genova glavni trgovski tekmec Benetk
- pred osmimi leti se je v zgodovino neslavno zapisala z brutalnimi spopadi med policijo in demonstranti ob vrhu srečanja G8
- najslavnejši Genovčan je nedvomno Krištof Kolumb










Kako vam je všeč nova grafično-vsebinska podoba naše tiskane revije?


Kakšna nova podoba?
Prejšnja mi je bila bolj všeč.
Ne opazim bistvenega premika na bolje ali slabše.
Nova podoba mi je bolj všeč.
Premik na bolje, a želim si še več sprememb.