Pravzaprav se tudi padalstvo razdeli v več vrst. Tako imaš padalstvo, kjer gre najprej za prosti pad, nato pa je še zmajarstvo, jadralno padalstvo in pa tudi motorno jadralno padalstvo. Najlažja oblika letenja je ravno jadralno padalstvo, kjer je največja razlika od ostalih ta, da se vzleti iz visoke vzpetine in tako potem padalec, jadra v zraku s pomočjo termike. Tudi padalo je mehko.

Glavni cilj pri takšni vrsti padalstva je ravno ta, da si čim dlje časa v zraku in uživaš v razgledih. Padalo pa se upravlja z komanditnimi vrvicami ki so povezane s padalom. Tako ne gre za prosti pad iz letala, kot je pri klasičnem padalstvu, kjer večino naredi gravitacija, ko te spusti dol. Tukaj je tudi padalo malo drugačno. Tako je za jadralno padalstvo velikokrat želja, ravno zaradi letenja in tega občutka svobode, ko si v zraku in jadraš le z naravnimi silami, prav tako te pa spremlja zraven tišina, kjer slišiš le veter in morda tudi petje ptic. Predvsem lepi so razgledi.

Adrenalin in čudovit razgled, ki ti jadralno padalstvo lahko da

Načeloma pa je tako, da ne potrebuješ biti velik športnik, ampak je potrebna le neka osnovna kondicija in da nimaš straha pred višino. Jadralno padalstvo ti ponudi adrenalin in mir hkrati. Sam nahrbtnik s padalom pa tehta okoli deset do petnajst kilogramov, kar niti ni tako lahko. A vseeno lahko združiš pohodništvo in letenje skupaj. Prav tako, pa je ravno za jadralno padalstvo tako, da greš lahko v tandemu, z nekom ki zna in tako lahko sam vidiš če ti je ta občutek v zraku všeč in se morda kasneje vpišeš na kakšen tečaj za jadralno padalstvo.

Čeprav se zdi da je to zelo nevaren šport, pa vendar se ob naučenem znanju hitro priučiš. Po navadi je večji problem zardi vremena in težko poznavanje le tega, kot pa da bi bil problem v samih padcih. Zato sama menim, da če nimaš straha pred višino, ga je vredno poizkusiti.